About
 

אודות הערוץ

בריאות היא הדבר החשוב לנו ביותר. אף אחד אינו מוכן להתפשר על בריאותו, וכולנו מעוניינים לקבל את שירותי הבריאות הטובים והמקצועיים ביותר. לשם כך יש צורך בידע. ידע הוא כוח. מידע אודות מחלה או מצב רפואי שלנו או של בני משפחתנו, יעניק לנו כוח, וישפר את יכולת ההתמודדות שלנו עם המחלה. ככל שנדע יותר, נוכל להשיג את הטיפול האופטימלי עבורנו, להגיע למומחים הטובים ביותר, לבחור בשיטות הטיפול המומלצות ביותר, להכין את עצמנו טוב יותר לקראת הבאות, ולהצטייד בכלים הנחוצים לנו לשקט נפשי ולהחלמה.

הכלי הנפוץ ביותר כיום לחיפוש מידע בכלל ומידע רפואי בפרט הוא האינטרנט. אתרים רבים מספקים מידע רפואי על מגוון מחלות, אשר הרופאים במערכת הבריאות הציבורית, בזמן הקצר העומד לרשותם עבור כל חולה, לא בהכרח יוכלו לפרט בפנינו. האינטרנט הוא כלי מבורך וערכו רב; אך צריך לעבד כמויות עצומות של מידע, לעיתים שונה, סותר או לא מבוסס, ולהתמודד עם מונחים רפואיים קשים להבנה.

לעיתים, כדי לקבל תשובות לשאלות בסיסיות, יש לבלות זמן רב בקריאת כתבות ומאמרים רפואיים ובשיטוט בפורומים. ברוב המקרים, המידע שאנו זקוקים לו, לפחות בשלבים הראשוניים של ההתמודדות עם מחלה, הוא מידע לא מורכב מידי, שיענה על השאלות הבסיסיות ביותר שלנו. בדרך כלל, זה גם כל מה שאנו מסוגלים לקלוט...

בדיוק לשם מטרה זו הוקם "ערוץ הרופאים"- כדי לספק מידע רפואי, מהימן ואובייקטיבי, בשפה פשוטה, ובאופן תמציתי וקל להבנה.

הערוץ מספק מידע אודות מגוון עצום של מחלות ומצבים רפואיים נפוצים, מידע לגבי זכויות החולים במערכת הבריאות בישראל ומידע חיוני נוסף, מלווה בכתוביות במספר שפות – ישירות מהמומחים.

הערוץ הוקם בליווי וסיוע מומחים ואנשי מקצוע רבים ותוכנן לספק חווית שימוש אחרת, בזמן שמחפשים מידע רפואי ברשת.

מעל 100 (!) רופאים בכירים ומובילים בתחומם, מ-20 (!) בתי-חולים ומרכזים רפואיים ברחבי ישראל משתתפים בערוץ בהתנדבות מלאה, וזאת כדי שנוכל לקבל מהם ישירות את המידע החיוני ביותר לגבי מצבנו, וכדי לספק לנו תשובות לשאלות המטרידות אותנו בעת שאנו מתמודדים עם מצב שאינו תמיד קל להתמודדות.

המידע בערוץ חיוני ומועיל כלומר השאלות הנפוצות ביותר אותן נשאלים הרופאים.

הוא זמין ונגיש במיוחד מכיוון שברוב המקרים, קל יותר לצפות בסרטון בהשוואה לקריאת טקסטים ארוכים ומסובכים ומכיוון שיוטיוב זמין יותר מכל טלוויזיה חכמה, מחשב, טאבלט או סמארטפון, וגם מכיוון שהסרטונים מתורגמים ומלווים בכתוביות במספר שפות. הוא מהימן ואובייקטיבי מכיוון שהוא נטול תכנים שיווקיים ומכיוון שרופאים מומחים מהשורה הראשונה, משתתפים בערוץ - בהתנדבות מלאה. הוא קל להבנה מכיוון שמושגים רפואיים מסובכים הוחלפו במילים פשוטות, והמידע מועבר בצורה נעימה וידידותית. והוא גם ממוקד ותמציתי, כך שתוכלו להבין את הנושא, מבלי שתצטרכו לשמוע מידע רב שאיננו חיוני עבורכם, אבל מפורט מספיק כדי להבין את מה שאתם בדיוק מחפשים.

אנו ממליצים לעיין בהנחיות הצפייה בערוץ ומאחלים לכם צפייה מהנה ורפואה שלמה.

About team heb

אודות היוזמה

 לראשונה, מומחי הבריאות המובילים בישראל חוברים יחד לערוץ אחד, המאפשר לציבור לקבל מידע רפואי ראשוני1 , מהימן ואובייקטיבי2 אודות מחלות נפוצות ומגוון מצבים רפואיים, זכויות החולים במערכת הבריאות בישראל ומידע חיוני נוסף.

"ערוץ הרופאים" ביוטיוב אינו יוזמה מסחרית. זוהי יוזמה ללא מטרות רווח, המבוססת על התנדבותם של רופאים בכירים בבתי-חולים ומרכזים רפואיים בישראל, שמטרתה הינה לספק מידע נחוץ לציבור, בצורה ידידותית ונגישה, ולראשונה, במספר שפות.

פרויקט אחריות חברתית ותאגידית3 זה, הינו תוצר של שיתוף פעולה ייחודי4 בין חברת אבווי העולמית (abbvie), האגודה לזכויות החולה בישראל ו-20 מרכזים רפואיים ובתי-חולים מובילים בישראל ובליווי, תמיכה וסיוע של גופים נוספים5 ומוגש כשירות לציבור על ידי חברת AbbVie ללא מעורבותה בתכנים המקצועיים.

הפרויקט נבנה תחת ליווי ופיקוח הדוק של פרופ' מנחם פיינרו6, ומוגש על ידי אנשי תקשורת מובילים בתחומם: רן רזניק, כתב ופרשן בכיר לענייני בריאות, נגה ניר-נאמן, כתבת חדשות וצרכנות בכירה, מגישה ועורכת תכניות טלוויזיה ושירה פליקס, עיתונאית ומנחה בטלוויזיה. מעל 100 (!) רופאים מומחים ומובילים בתחומם משתתפים בפרויקט, בהתנדבות מלאה.

הוקרה והישגים:
מקום ראשון בתחרות היוקרתית Digital Communication Awards של אוניברסיטת Quadriga למדעים בברלין כ"פלטפורמת המדיה החברתית הטובה ביותר לשנת 2016".

מקום ראשון בקטגוריית “Most Valuable Pharma Collaboration” והכרה משמעותית בקטגוריית “Most Valuable Patient Initiative" כנס EyeforPharma 2017, ברצלונה.

--

[1] מידע זה אינו מתעתד להחליף ייעוץ רפואי פרטני.

[2] כדי שהמידע יהיה מקיף, אמין ונטול תכנים שיווקיים, הוא מועבר על ידי רופאים מומחים בתחומם, הפועלים בהתנדבות מלאה. מידע זה משקף את דעתם האישית, תחום התמחותם ונסיונם המקצועי.

[3] זהו אינו מיזם מסחרי ומבוסס כולו על בסיס התנדבותי (למעט תשלום לאנשי מקצוע, גורמי הפקה ומדיה).

[4] ערוץ הרופאים ביוטיוב הינו פרוייקט ללא מטרות רווח שמטרתו הנגשת מידע חיוני לתועלת הציבור. הפרוייקט הינו בחסות חברת אב-וי; אבווי ביופארמה בע"מ (abbvie) ובמימונה המלא והופק בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים, כמופיע בדף זה. abbvie יוצגה בישראל על ידי חברת אבוט (Abbott) מעבדות רפואיות עד ה-01.10.2013.

שקיפות ואתיקה: הפרוייקט כולו, לרבות התוכן המופיע בערוץ, מנוהל תחת פיקוח האגודה לזכויות החולה בישראל ובכפוף להנחיותיה.

[5] תומכים/נותני חסות לערוץ: TEDMED Live Jerusalem Center 2014, אתר הבריאות BWell, חברת Fusion Medical & Scientific Animation; ליווי וסיוע: Google ו-YouTube.

[6] מנחם פיינרו הינו פרופסור בדימוס, חבר ודיקאן לשעבר בפקולטה לרפואה שבאוניברסיטת ת"א. בעבר כיהן כיו"ר וועדת סל הבריאות הממשלתית, יו"ר החברה הישראלית לרפואה פנימית, ומנהל חטיבת הבריאות של קופ"ח מכבי. כן כיהן במשך למעלה מ-20 שנה כמנהל מח' לרפואה פנימית בביה"ח בילינסון. כיום מתנדב בהנהלת האגודה לזכויות החולה בישראל וכיו"ר המועצה המדעית של האגודה.