אי ספיקת לב

אי ספיקת לב: תסמינים ודרכי אבחון

אי ספיקת לב או כשל לבבי הוא מצב קליני, בו הלב מתקשה לבצע את תפקידו, כלומר להזרים דם לאיברים השונים בגוף, וזאת בגלל שחיקה, נזק, מחלות שונות ועוד. זוהי מחלה נפוצה, המהווה את סיבת האשפוז השכיחה ביותר בקרב חולים מעל גיל 65. לכל סוג של אי ספיקת לב תסמינים דומים, כאשר חומרתם, התמשכותם ותכיפותם תלויים בחומרת המחלה: ככל שהיא חמורה יותר, כך הסימפטומים חמורים יותר, ארוכים יותר ומופיעים לעיתים קרובות יותר, אלו נקבעים על פי ארבעה שלבי התפתחות של המחלה. ד"ר ז'אן מרק ויינשטיין, רופא בכיר במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי סורוקה, ויו"ר החוג לאי-ספיקת לב באיגוד הקרדיולוגי, מפרט מהם התסמינים לאי ספיקת לב בכל שלב של המחלה וכיצד ניתן לאבחנה.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ז'אן מרק ויינשטיין
המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה
טיפול באי ספיקת לב

אי ספיקת לב או כשל לבבי הינה מחלה כרונית קשה המשפיעה רבות על איכות החיים של המתמודדים עימה. ברוב המקרים לא ניתן לרפא אותה לחלוטין, אך ניתן להקל באופן ניכר על תסמיניה באמצעות מגוון שיטות טיפול, לרבות שינוי אורח החיים, תרופות והתערבות כירורגית; אלו מסייעים בהארכת חיי המטופלים וביכולתם לנהל שגרת חיים סבירה.
ד"ר ז'אן מרק ויינשטיין, רופא בכיר במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי סורוקה, ויו"ר החוג לאי-ספיקת לב באיגוד הקרדיולוגי, מפרט על אפשרויות הטיפול בחולי אי ספיקת לב.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ז'אן מרק ויינשטיין
המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה
אי ספיקת לב: מאפיינים, גורמים ושכיחות

אי ספיקת לב או כשל לבבי הוא מצב קליני הנגרם כתוצאה משחיקה, נזק, מחלות שונות, מומים מולדים וכדומה, ובא לידי ביטוי בכך שהלב איננו מסוגל לעמוד בדרישת אספקת הדם של האיברים השונים. ד"ר ז'אן מרק ויינשטיין, רופא בכיר במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי סורוקה, ויו"ר החוג לאי-ספיקת לב באיגוד הקרדיולוגי, מסביר על גורמי המחלה, היקפה ושכיחותה ועל מאפייני המחלה לסוגיה השונים.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ז'אן מרק ויינשטיין
המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה