פסוריאזיס (ספחת)

מדדים להצלחת הטיפול בפסוריאזיס (ספחת)

קיימים מדדים באמצעותם ניתן להעריך את דרגות החומרה של מחלת הפסוריאזיס (ספחת בעברית), הן מבחינת היקפה והן מבחינת השלכותיה על איכות החיים, ואת השיפור החל בעקבות טיפול.

ד"ר מיכאל זיו, מומחה למחלות עור ומנהל מרפאת פסוריאזיס במרכז הרפואי העמק, מפרט את המדדים העיקרים.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר מיכאל זיו
מרכז רפואי העמק
פסוריאזיס (ספחת): מחלה רב-מערכתית (מחלות נילוות)

בשנים האחרונות הולכת ומתבססת ההתייחסות אל מחלת הפסוריאזיס (ספחת בעברית), כמחלה שאיננה מחלה עורית בלבד, אלא מחלה עם פוטנציאל למחלות נילוות כגון: מחלת מפרקים, מחלות לב וכלי דם, מחלות מטבוליות, דיכאון ועוד.

פרופ' אמי חודק, מנהלת מחלקת עור, מרכז רפואי רבין, מסבירה אודות המחלות הנלוות למחלת הפסוריאזיס עימן נאלצים להתמודד חולים רבים.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' אמי חודק
מרכז רפואי רבין, בילינסון השרון
פסוריאזיס (ספחת): תסמינים ודרכי אבחון

מחלת הפסוריאזיס (ספחת בעברית) הינה מחלת עור דלקתית כרונית שבה תאי השכבה העליונה של העור, כלומר האפידרמיס, מתחלקים בקצב מואץ והיא מתבטאת בהופעה על פני העור של רבדים, מעין נגעים מורמים אדומים המכוסים בקשקשת לבנה/כסופה. היא פוגעת בין אחוז לשלושה אחוזים מהאוכלוסייה ומלווה לעיתים במחלות נוספות, המקשות על ההתמודדות עימה.

פרופ' אמי חודק, מנהלת מחלקת עור במרכז הרפואי רבין מסבירה אודות הביטויים השונים של המחלה.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' אמי חודק
מרכז רפואי רבין, בילינסון השרון
טיפול בפסוריאזיס (ספחת)

הטיפול במחלת הפסוריאזיס (ספחת בעברית) מותאם בעיקרו לדרגת החומרה ואזורי הגוף המעורבים. בשנים האחרונות חלה התקדמות ניכרת בהבנת מנגנוני התפתחות המחלה וכפועל יוצא גם בפיתוח טיפולים חדשים ויעילים.

ד"ר מיכאל זיו, מומחה למחלות עור ומין, מנהל את מרפאת הפסוריאזיס, במרכז הרפואי העמק, מסביר על הטיפולים במחלה וכיצד ניתן להתאימם לחולה.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר מיכאל זיו
מרכז רפואי העמק
פסוריאזיס (ספחת): מאפיינים, גורמים ושכיחות

פסוריאזיס או ספחת היא מחלה דלקתית כרונית הפוגעת בכ-3%-1% מהאוכלוסייה. בבסיסה מספר תהליכים וביניהם: התחלקות מהירה של תאי העור ותהליך דלקתי משמעותי שתוצאותיהם נגעים מכוסי קשקשת המופיעים על פני העור באזורים שונים של הגוף. כמו כן, ייתכנו מספר מחלות נלוות למחלת הפסוריאזיס, בעיקר כשהיא בדרגה קשה יותר (כמו: יתר לחץ דם, השמנה, סוכרת, מחלה לבבית ועוד).

ד"ר חגית מץ, מומחית למחלות עור ומין וסגנית מנהל מחלקת עור, במרכז הרפואי הרפואי סוראסקי תל-אביב (איכילוב) מסבירה על המחלה, שכיחותה ומאפייניה הקליניים.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר חגית מץ
המרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי