כאב ראש ומיגרנה

תמונה של ד״ר ירון ריבר

מיגרנה היא צורה נפוצה של כאב ראש אינטנסיבי, הבא לידי ביטוי בהתקפי כאב חדים, הפוגעים בדרך כלל בחצי אחד של הראש, ומלווה, לעתים קרובות, בתסמינים נוספים. ארגון הבריאות העולמי הגדיר את המיגרנה כ"מצב תחלואה כרוני ומגביל מאוד", זאת בשל העובדה שהמחלה פוגעת באיכות החיים של החולה, ובתפקודו היומיומי, לעיתים בצורה משמעותית מאוד. לאחר אבחונה, ניתן לנסות ולמנוע התקפים ולהתאים לה טיפול מיטבי.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ירון ריבר
מרכז רפואי הלל יפה
תמונה של ד״ר ירון ריבר

מיגרנה היא צורה נפוצה של כאב ראש, בדרך כלל אינטנסיבית מאוד, וכזו העלולה אף להגביל את התפקוד בצורה משמעותית. לאבחון מיגרנה, להבדיל מכאבי ראש אחרים, חשיבות רבה והשפעה על אופן ההתמודדות על המחלה. המיגרנה מאופיינת בהתקפי כאב חד, הפוגעים בדרך כלל בחצי אחד של הראש, ומלווה, לעתים קרובות, בתסמינים נוספים, כגון: בחילות, הקאות, רגישות גבוהה לאור, ריח ורעש, הפרעות בראייה ובדיבור, תחושות נימול ועוד. לעתים נדירות היא עלולה אף לגרום לחולשה או שיתוק בחצי הגוף.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ירון ריבר
מרכז רפואי הלל יפה
תמונה של ד״ר ירון ריבר

מיגרנה היא צורה נפוצה של כאב ראש, בדרך כלל אינטנסיבית מאוד וכזו העלולה אף להגביל את התפקוד בצורה משמעותית. המיגרנה מתחילה, ברוב המקרים, בגיל ההתבגרות, אך יכולה להופיע גם בילדים ובקשישים ולהמשיך לאורך כל החיים. המחלה נחשבת לשכיחה מאוד ומקורה בגורמים גנטיים וסביבתיים. להבדיל מכאב ראש אחר, המיגרנה באה לידי ביטוי בהתקפי כאב חדים, הפוגעים בדרך כלל בחצי אחד של הראש, ומלווה, לעתים קרובות, בתסמינים נוספים.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ירון ריבר
מרכז רפואי הלל יפה