דלקת ריאות

טיפול בדלקת ריאות

דלקת ריאות היא מחלה זיהומית נפוצה. בדרך כלל מערכת החיסון של הגוף מצליחה להתגבר על הדלקת, אך במקרים מסוימים, ובקרב אוכלוסיות מסוימות, עלולים להיות סיבוכים. דלקת ריאות שאינה מאובחנת בזמן או אינה מטופלת כיאות עלולה להיות קטלנית. סוג הטיפול תלוי במקור המחלה ובחומרתה. בעוד שבטיפול בדלקת ריאות חיידקית, ניתן טיפול אנטיביוטי, הרי שבדלקת ריאות ויראלית ניתן טיפול השואף להקל על התסמינים שגורמת המחלה. ד"ר נוה טוב, מומחה לרפואה פנימית ומחלות ריאה, מנהל יחידת ריאות, במרכז הרפואי בני ציון, מתאר את הטיפול במחלה ומניעתה בקרב אוכלוסיות בסיכון.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר נוה טוב
מרכז רפואי בני ציון
דלקת ריאות: תסמינים ודרכי אבחון

דלקת ריאות היא מחלה זיהומית נפוצה, היכולה להופיע בכל הגילאים. היא מתפתחת לרוב כדלקת ריאות חיידקית ובשכיחות פחותה כדלקת ריאות ויראלית, ובאה לידי ביטוי בתסמינים שונים המתפתחים בהדרגה. בדרך כלל מערכת החיסון של הגוף מצליחה להתגבר על הדלקת, אך במקרים מסוימים, ובקרב אוכלוסיות מסוימות, עלולים להיות סיבוכים, לכן חשוב לאבחן את המחלה בזמן ולטפל בה. כיצד יודעים מתי חום, צמרמורת ושיעול מצביעים על דלקת ריאות ומתי הם תסמינים של "שפעת"? ד"ר נוה טוב, מומחה לרפואה פנימית ומחלות ריאה, מנהל יחידת ריאות, במרכז הרפואי בני ציון, מסביר כיצד ניתן לאבחן את המחלה ומתאר את תסמיניה.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר נוה טוב
מרכז רפואי בני ציון
דלקת ריאות: מאפיינים, גורמים ושכיחות

דלקת ריאות היא מחלה זיהומית נפוצה, היכולה להופיע בכל הגילאים, ומתבטאת בקשיי נשימה, המלווים לרוב בחום, שיעול, כאבי חזה, ותסמינים נוספים. קיימים גורמים רבים לדלקת ריאות, אך הגורם המוביל למחלה הוא זיהום, לרוב ממקור חיידקי (דלקת ריאות חיידקית/ בקטריאלית), ובמיעוט המקרים ע"י זיהום נגיפי (דלקת ריאות נגיפית/ ויראלית), ואף כתוצאה מפטרייה או טפיל, המצליחים לחדור אל הריאות וגורמים להתפתחות דלקת. בדרך כלל, מערכת החיסון של הגוף מצליחה להתגבר על הזיהום, אך במקרים מסוימים, ובקרב אוכלוסיות מסוימות, עולה הסיכון לסיבוכים קשים. ד"ר נוה טוב, מומחה לרפואה פנימית ומחלות ריאה, מנהל יחידת ריאות, במרכז הרפואי בני ציון, מתאר את הגורמים לדלקת ריאות, מאפייניה ושכיחותה.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר נוה טוב
מרכז רפואי בני ציון