מחלת הנשיקה

מחלת הנשיקה: מאפיינים, גורמים ושכיחות

מחלת הנשיקה או בשמה הרפואי, מונונוקלאוזיס זיהומי היא מחלה ויראלית נפוצה, אשר יכולה להיות מועברת בכל דרך, בה הרוק או רסיסיו מועברים מאדם לאדם, למשל על ידי אכילה מכלי אוכל משותפים, חשיפה לשיעול או עיטוש וכיוצא בכך, ולאו דווקא על ידי נשיקה (אם כי זהו גורם מרכזי לכך בקרב מתבגרים). מקור המחלה הינו זיהום בווירוס אפשטיין-בר (באנגלית: Epstein–Barr virus או בקיצור EBV), אחד הווירוסים הנפוצים ביותר בעולם.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ביביאנה חזן
מרכז רפואי העמק
מחלת הנשיקה: תסמינים ודרכי אבחון

מחלת הנשיקה או בשמה הרפואי מונונוקלאוזיס זיהומי היא מחלה ויראלית נפוצה, אשר יכולה להיות מועברת בכל דרך, בה הרוק או רסיסיו מועברים מאדם לאדם. היא נוטה להופיע בקרב ילדים וצעירים, אך יכולה להופיע גם בגילאים מבוגרים יותר. חלק מהנדבקים יעברו את המחלה עם תסמינים קלים יחסית, אך אחרים יחוו תסמינים לא נעימים.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ביביאנה חזן
מרכז רפואי העמק
טיפול במחלת הנשיקה

מחלת הנשיקה (ובשמה הרפואי "מונונוקלאוזיס זיהומי") היא מחלה נפוצה, היכולה להיות מועברת בכל דרך בה הרוק או רסיסיו מועברים מאדם לאדם. מקורה בזיהום ויראלי, כאשר היא נוטה להופיע בקרב ילדים וצעירים, אך יכולה להופיע גם בגילאים מבוגרים יותר. בחלק נכבד מהמקרים מדובר במחלה קלה יחסית, החולפת תוך מספר שבועות, ללא צורך בטיפול.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ביביאנה חזן
מרכז רפואי העמק