אבעבועות רוח

תמונה של ד

אבעבועות רוח היא מחלה ויראלית שכיחה ומדבקת במיוחד, הנגרמת על ידי וירוס ה"וריצלה זוסטר". ברוב המקרים, מדובר על מחלה קלה, אולם היא עלולה להיות מסוכנת בשל סיבוכים אפשריים. כשהמחלה מופיעה במבוגרים היא נחשבת חמורה יותר ומסוכנת יותר, וכך גם כשהיא מופיעה בקרב נשים בהריון, בפגים, בחולי איידס, מושתלי איברים, חולים המטופלים בכימותרפיה ואנשים עם הפרעות במערכת החיסון. בהיעדר סיבוכים, המחלה יכולה לחלוף מעצמה, או אז יתמקד הטיפול בהרגעת התסמינים והגרד הנלווה. כיום, חיסון כנגד אבעבועות רוח נותר הטיפול המונע המומלץ ביותר להתמודדות יעילה עימה.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ביביאנה חזן
מרכז רפואי העמק
תמונה של ד״ר ביביאנה חזן

אבעבועות רוח היא מחלה ויראלית שכיחה ומדבקת במיוחד, הנגרמת על ידי וירוס ה"וריצלה זוסטר". היא נפוצה בעיקר בגיל הילדות, אך יכולה לפגוע גם במבוגרים, כאשר היא עלולה להיות מסוכנת יותר, במיוחד לנשים הרות או לאנשים עם בעיות במערכת החיסון. לקראת סופה של תקופת דגירת המחלה, יופיעו תסמינים שונים שיימשכו לאורך כל נוכחותה, לרבות חום, כאבי ראש ובטן, חוסר תיאבון והרגשה כללית גרועה, כאשר היא תבוא גם לידי ביטוי חיצוני בהופעת נגעים על עור החולה (פריחה מגרדת), תוך שהיא גורמת אי נוחות רבה.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ביביאנה חזן
מרכז רפואי העמק
תמונה של ד

אבעבועות רוח היא מחלה ויראלית שכיחה ומדבקת במיוחד, הנגרמת על ידי וירוס ממשפחת נגיפי ההרפס הנקרא "וריצלה זוסטר". המחלה נפוצה בעיקר בגיל הילדות (כ-90% מהחולים בה הם ילדים), ולכן נחשבת כאחת ממחלות הילדות, אך יכולה לפגוע גם במבוגרים, אצלם היא עלולה להיות מסוכנת במיוחד.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר ביביאנה חזן
מרכז רפואי העמק