הידרדניטיס סופורטיבה

הידרדניטיס סופורטיבה: איבחון וטיפול

תסמיניה וסיבוכיה האפשריים של מחלת העור "הידרדניטיס סופורטיבה" פוגעים באיכות החיים של המתמודדים עימה ומקשים על תפקודם היומיומי. שיטות הטיפול במחלה משתנות בהתאם לחומרתה ולרמת ההשפעה שיש לה על איכות החיים של המטופל.
פרופ' אמי חודק, מנהלת מחלקת עור במרכז הרפואי רבין (בילינסון והשרון), מסבירה כיצד מאבחנים את המחלה ומהן שיטות הטיפול הקיימות להתמודדות עימה.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' אמי חודק
מרכז רפואי רבין, בילינסון השרון
הידרדניטיס סופורטיבה: תסמינים וסיבוכים אפשריים

גושים תת-עוריים אדומים וכואבים, מורסות, פיסטולות והצטלקויות בעור, הינם חלק מן הביטויים העוריים של "הידרדניטיס סופורטיבה", מחלה דלקתית כרונית המשפיעה על אזורי עור המכילים בלוטות זיעה אפוקריניות.
פרופ' אמי חודק. מנהלת מחלקת עור, מרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון), מפרטת על תסמיני המחלה והסיבוכים העלולים להתפתח בעקבותיה.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' אמי חודק
מרכז רפואי רבין, בילינסון השרון
הידרדניטיס סופורטיבה: מאפיינים, גורמים ושכיחות

"הידרדניטיס סופורטיבה" הינה מחלה דלקתית כרונית המערבת איזורי עור המכילים בלוטות זיעה מיוחדות הנקראות אפוקריניות. המחלה מאופיינת בהופעת גושים כואבים ומורסות חוזרות בעיקר באזורי בתי השחי והמפשעות, עם שכיחות פחותה בקיפולי השדיים ובין העכוזים. פרופ' אמי חודק, מנהלת מחלקת העור במרכז הרפואי רבין (בילינסון והשרון), מסבירה אודות המחלה, שכיחותה והסיבות להתפתחותה.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' אמי חודק
מרכז רפואי רבין, בילינסון השרון