אנדומטריוזיס

תמונה של ד

אבחון וטיפול של אנדומטריוזיס מוקדם ככל האפשר, חשובים ביותר לצורך הקלה על התסמינים, שיפור הסיכוי להרות ומניעת סיבוכים אפשריים. בנשים המתמודדות עם המחלה ניתן לטפל באופן עיקרי באמצעות טיפול תרופתי או ניתוחי. ההחלטה על אופן הטיפול תלויה בגורמים רבים, כגון: עוצמת התסמינים, ממצאים בבדיקה, גיל האישה ורצונה להרות. לעיתים, ועל פי הצורך, משלבים גם טיפולים נוספים ומשלימים.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר יובל קאופמן
מרכז רפואי כרמל
תמונה של ד

לאבחון מוקדם של אנדומטריוזיס חשיבות רבה מאד. נשים רבות סובלות, בגלל המחלה, מקשיים פיסיים ובריאותיים וגם מקשיים נפשיים, חברתיים ותפקודיים. אבחון מוקדם הוא קריטי בהתמודדות עם כאבים מיותרים ותסמינים נוספים של המחלה, וביכולתו לשפר את מצבה הנפשי של המטופלת, לאפשר התאמת טיפול ובעיקר למנוע סיבוכים אפשריים של המחלה.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר יובל קאופמן
מרכז רפואי כרמל
תמונה של ד״ר יובל קאופמן

אנדומטריוזיס היא מחלה גינקולוגית, בה ניתן למצוא תאים הדומים לתאי רירית רחם (אנדומטריום) מחוץ לחלל רחם, באזורים שונים בגוף, בעיקר בבטן ובאגן. אנדומטריוזיס בדרך כלל מערב את איברי הרבייה והאגן, אך לעתים מעורבים גם איברים אחרים כגון: שלפוחית השתן, השופכנים והמעיים. במקרים נדירים מאוד, אף ניתן למצוא אנדומטריוזיס באיברים מרוחקים, כגון ריאות או מוח. המחלה גורמת לכאבים רבים ולהפרעות במערכות העיכול והשתן, ויש לה השלכות פיסיות ונפשיות על נשים. חשוב לאבחן ולטפל במחלה בשלבים מוקדמים.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר יובל קאופמן
מרכז רפואי כרמל