אוסטאופורוזיס

אוסטאופורוזיס: מניעה וטיפול

לגילוי מחלת האוסטאופורוזיס בשלב מוקדם חשיבות מרובה, מכיוון שבראשית המחלה עדיין קיימת היכולת לשקם את העצמות ולעצור את תהליך הידלדלותן. לכן, מומלץ לאמץ אורח חיים בריא שיתרום למניעתה. אופן הטיפול במחלה, אם התפתחה, מורכב משילוב של פעילות גופנית בונת עצם, תזונה נכונה, טיפולים תרופתיים ואף טיפולים כירורגיים, במידת הצורך.
ד"ר עדווי פיאד, מומחה לאנדוקרינולוגיה, מנהל היחידה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז הרפואי זיו, צפת, מסביר מהן אפשרויות המניעה והטיפול במחלת דלדול העצם.

המרכז הרפואי זיו, צפת: http://www.ziv.org.il

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר עדווי פיאד
מרכז רפואי זיו
אוסטאופורוזיס: תסמינים ודרכי אבחון

מחלת האוסטאופורוזיס באה לידי ביטוי בהידלדלות עצמות השלד ובנטייה לשברים חוזרים ונשנים. לגילוי מוקדם של המחלה, חשיבות גבוהה במיוחד. טיפול מונע במחלה יכול למנוע נזק מצטבר ובלתי-הפיך ולהקל מאוד על התמודדות איתה. אמנם קיים קושי באבחון מוקדם של המחלה, מכיוון שהיא נטולת תסמינים, אך עדיין גילויה מתאפשר באמצעות שגרת בדיקות תכופה.
ד"ר עדווי פיאד, מומחה לאנדוקרינולוגיה, מנהל היחידה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז הרפואי זיו, צפת, מסביר על תסמיני המחלה ועל הדרכים לאבחונה המוקדם.

המרכז הרפואי זיו, צפת: http://www.ziv.org.il

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר עדווי פיאד
מרכז רפואי זיו
אוסטאופורוזיס: מאפיינים, גורמים ושכיחות

מחלת האוסטאופורוזיס ("דלדול עצם") היא מחלת עצם נפוצה ביותר, האופיינית לנשים בגיל מתקדם, אך יכולה לפגוע בשני המינים וגם באנשים צעירים. המחלה באה לידי ביטוי בהתדלדלות עצמות השלד, תוך ירידה בצפיפות ובמסה שלהם. אם הידלדלות העצם אינה מטופלת, עצמות השלד נעשות שבריריות, ובתוך כך עלולות להישבר עם כל חבלה קלה או ללא חבלה כלל. מצב זה עלול לגרום לכאבים קשים, להביא לנכות קבועה ובמקרים מסוימים לסיכונים נוספים.

ד"ר עדווי פיאד, מומחה לאנדוקרינולוגיה, מנהל היחידה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז הרפואי זיו, צפת, מסביר על הגורמים למחלה וממדיה ומתאר את מהלכה ומאפייניה.

המרכז הרפואי זיו, צפת: http://www.ziv.org.il

 

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר עדווי פיאד
מרכז רפואי זיו