סרטן הערמונית

תמונה של ד״ר איתי שטרנברג

סרטן הערמונית היא הממאירות השכיחה ביותר בקרב גברים ולרוב מאובחנת מעל גיל 50. כמחצית מהגברים המאובחנים עם סרטן הערמונית סובלים ממחלה עם פוטנציאל אגרסיביות נמוך ולכן מרביתם אינם זקוקים לטיפול ונמצאים במעקב. עם זאת, ישנה תמותה של כ-15% מהגברים המאובחנים עם סרטן ערמונית. המחלה ניתנת לריפוי באחוז גבוה של המטופלים עם אבחנה חדשה. הטיפול השכיח והיעיל ביותר הוא ניתוח להסרת הערמונית. כיום, אחוז גדול מניתוחים אלו מבוצעים בסיוע רובוט. ד"ר איתי שטרנברג, סגן מנהל המחלקה האורולוגיה במרכז הרפואי מאיר, מסביר על ניתוח רובוטי לטיפול בסרטן הערמונית.

 

לצפייה ומידע נוסף

ד״ר איתי שטרנברג
מרכז רפואי מאיר
סרטן הערמונית (פרוסטטה): המחלה, התסמינים והטיפול

סרטן בלוטת הערמונית או סרטן הערמונית, הוא סוג סרטן שכיח בקרב גברים. כיום הוא מתגלה ברוב המקרים בשלב מוקדם, כאשר הוא מוגבל לערמונית, ולרב מתפתח בהדרגה, ולא נוטה לגרום לתסמינים בשנים הראשונות להתפתחותו. רק ב-5% מהמקרים קיימות גרורות בעת גילוי המחלה. אצל חלק מהחולים המחלה לא תתקדם במשך שנים רבות ואף לא תסכן את חייהם. אך בחלק מהמקרים המחלה עלולה להיות סימפטומטית מאוד, מסוכנת יותר, עם נטייה להתפתחות והתפשטות לאיברים אחרים בגוף. 

ד"ר אלכס קונסטנטינובסקי, מומחה לכירורגיה אורולוגית, מנהל יחידת האורולוגיה, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה - פוריה, מסביר על מאפייני המחלה, תסמיניה, הגורמים לה ומגמות טיפוליות קיימות.

לצפייה ומידע נוסף

ד"ר אלכס קונסטנטינובסקי
המרכז הרפואי ע''ש ברוך פדה, פוריה