סרטן הדם (לוקמיה)

תמונה של ד״ר עירית אביבי

מיאלומה נפוצה היא על פיו רוב מחלה כרונית, שאינה ניתנת לריפוי למעט במקרים נדירים. עם זאת, בהחלט יש טיפול יעיל המאפשר הסגת המחלה ושליטה בנזקים שהיא גורמת תוך כדי שימור איכות חייו של החולה. פרופ' עירית אביבי מנהלת המחלקה ההמטולוגית בבית החולים איכילוב מסבירה מהן אפשרויות הטיפול הקיימות למחלה ומהו העתיד לחולה.

 

לצפייה ומידע נוסף

פרופ׳ עירית אביב
מרכז רפואי איכילוב
תמונה של ד״ר עירית אביבי

מיאלומה נפוצה היא סרטן של תאי דם פלזמה. במצב בריא תפקידם של תאים אלו הוא לייצר נוגדנים המעניקים הגנה חיסונית. במצב של מיאלומה תאים אלו מתרבים בצורה לא מבוקרת וחיים זמן יותר ארוך. המחלה מתאפיינת בפגיעה בעצמות ולכן לעיתים מכונה “סרטן העצמות”. פגיעות נוספות של המחלה יכולות להיות בכליות ואנמיה וכן נטייה למחלות זיהומיות. פרופ' עירית אביבי, מנהלת המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי איכילוב, מתארת את התסמינים הבולטים של המחלה ואת דרכי אבחונה.

 

לצפייה ומידע נוסף

פרופ׳ עירית אביב
מרכז רפואי איכילוב
תמונה של ד״ר איתי לוי

סרטן הדם: לוקמיה מילואידית חריפה AML - דר' איתי לוי, מנהל המכון ההמטולוגי במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, מסביר מהם הגורמים למחלה, התסמינים והדרכים לאבחנה.

 

לצפייה ומידע נוסף

פרופ׳ איתי לוי
המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה
תמונה של ד״ר איתי לוי

לוקמיה מיאלואידית חריפה שכיחה יותר בקרב האוכלוסייה המבוגרת יותר (מעל גיל 60) וסיכויי ההחלמה בקרב חולים אלה קטנים הרבה יותר מאשר באוכלוסייה הצעירה. הטיפולים כוללים כימותרפיה, וכן טכנולוגיות ותרופות ביולוגיות שנוספו בשנים האחרונות. ד"ר איתי לוי, מנהל המכון ההמטולוגי במרכז הרפואי סורוקה, מסביר מהם דרכי הטיפול, הטיפולים החדשים הקיימים היום וסיכויי ההחלמה.

 

לצפייה ומידע נוסף

פרופ׳ איתי לוי
המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה
סרטן הדם (לוקמיה): המחלה, התסמינים והטיפול

סרטן הדם או "לוקמיה" הינו גידול בלתי מבוקר ובלתי נשלט של תאי ו/או מרכיבי מערכת הדם. מערכת הדם החיונית לתפקוד ולחיים נושאת תפקיד חשוב ביותר בגוף האדם ומורכבת מתאים רבים בעלי תפקידים חיוניים מגוונים. סרטן הדם, המופיע גם אצל מבוגרים וגם אצל ילדים, פוגע בתפקוד מערכת הדם ועלול לסכן את החיים.

פרופ' פיה רענני, מומחית להמטולוגיה במערך ההמטולוגי - מרכז דוידוף, המרכז הרפואי רבין, מסבירה על מחלת הלוקמיה, מפרטת את סוגיה השונים, היקפה וממדיה והדרכים להתמודדות עם המחלה.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' פיה רענני
מרכז רפואי רבין, בילינסון השרון