לוקמיה לימפטית/לימפוציטית כרונית

טיפול בלוקמיה לימפטית כרונית

הטיפול בלוקמיה לימפטית כרונית (סוג של סרטן דם) תלוי במספר גורמים, לרבות שלב המחלה, האם הוא מלווה בתסמינים ומהם, מהירות ההתקדמות שלה, וכן גיל החולה ומצב בריאותו הכללי. בניגוד ללוקמיות חריפות, אשר מתנהגות באופן אגרסיבי ודורשות טיפול מיידי, סוג זה של לוקמיה ניתן לטיפול ומעקב, ובמקרים רבים ניתן "לחיות איתה" במשך שנים רבות.
פרופ' משנה תמר תדמור, מומחית ברפואה פנימית והמטולוגיה, מהמכון ההמטולוגי במרכז הרפואי בני ציון, מסבירה על אופן הטיפול במחלה.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' משנה תמר תדמור
מרכז רפואי בני ציון
לוקמיה לימפטית כרונית: תסמינים ואבחון

לוקמיה לימפטית (או לימפוציטית) כרונית הינה סוג של סרטן הדם אשר במהלכו מתרחש גידול בלתי נשלט של תאי ו/או מרכיבי מערכת הדם, הפוגע בתפקודה. זוהי הלוקמיה המאובחנת בשכיחות הגבוהה ביותר בעולם המערבי, כאשר בישראל מאובחנים מדי שנה כ-450 בני אדם עם המחלה. אופן ההתפתחות שלה אינו זהה ולכן גם מידת השפעתה על המתמודדים עימה, משתנה מחולה לחולה.

פרופ' משנה תמר תדמור, מומחית ברפואה פנימית והמטולוגיה, מהמכון ההמטולוגי במרכז הרפואי בני ציון, מסבירה על תסמיני המחלה, ומהם הדרכים לאבחנה.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' משנה תמר תדמור
מרכז רפואי בני ציון
לוקמיה לימפטית כרונית: מאפיינים, גורמים ושכיחות

לוקמיה או סרטן הדם הינו גידול בלתי מבוקר ובלתי נשלט של תאי ו/או מרכיבי מערכת הדם, הפוגע בתפקודה ועלול להיות מסכן חיים. קיימים סוגים שונים של מחלת הלוקמיה, שלהם אמנם מאפיינים דומים, אך מהלך מחלה שונה, ולכן השפעה שונה על המתמודדים עימן. אחד מהסוגים הנפוצים של המחלה הוא הלוקמיה הלימפטית או הלימפוציטית הכרונית - סוג סרטן הדם המאובחן בשכיחות הגבוהה ביותר בעולם המערבי. מדובר לרוב במחלה כרונית, ולא אגרסיבית, ויש להבדילה מהלוקמיות החריפות, אשר הינן מחלות אגרסיביות, המוכרות יותר לקהל הרחב.

פרופ' משנה תמר תדמור, מומחית ברפואה פנימית והמטולוגיה, מהמכון ההמטולוגי במרכז הרפואי בני ציון, מסבירה על המחלה, שכיחותה ומאפייניה הקליניים.

לצפייה ומידע נוסף

פרופ' משנה תמר תדמור
מרכז רפואי בני ציון